Актуелно

МУП се бори против криминала, али мора и да се бори против лажних вести које шире политичари и њихови медији

01.09.2021.
MУП

Министарство унутрашњих послова се бори против криминала, али мора и да се бори против лажних вести које шире политичари и њихови медији.

Истичемо да у броју промена пребивалишта и боравишта у Београду нема великих одступања у односу на претходне године. У прилог томе сведоче подаци да је укупан број пријава пребивалишта и боравишта од 1. јануара до 20. маја 2021. године износио 28.245 лица старијих од 16 година, а да је у истом периоду 2019. било 27.940, а 2018. године 28.621 пријава пребивалишта и боравишта лица исте старосне структуре. (Напомињемо да податке из 2020. нисмо узели у обзир, имајући у виду ситуацију  да је пандемија корона вируса успорила миграције.)

Истичемо да је највећи број промена места пребивалишта или боравишта у првих пет месеци ове године, било везано за промену адресе на територији исте београдске општине, наиме 13.180 промена се односило на промену адресе на територији исте општине.

У оквиру града Београд, у истом периоду, са једне општине на другу преселило се 9.877 људи, а највећи број новопријављених било је у општинама Звездара, Вождовац, Земун, Нови Београд, нешто више од 1.000 људи по општини.

Знатно мањи број грађана гравитирао је ка приградским и централним градским општинама.

У Београд се из осталих делова Србије, углавном студенти и радници, и из иностранства доселило 4.840 људи, а регистровано је 5.188 промена адресе пребивалишта или боравишта, што јасно указује да су појединци неколико пута мењали адресу.

Статистика је више него прецизна, а ово није први пут да опозиција, тумачећи податке тенденциозно и са јасном намером, покушава да наметне јавности инсинуације да је природна миграција становништва заправо „вештачко досељавање грађана“ и „пљачка грађана на изборима“.

Тражимо од политичара као и њихових медија да не шире лажне вести и да због политичких циљева не приказују нашу земљу у лошем светлу.