Web Content Viewer
ActionsАктуелно
Осми локални координациони састанак у вези са Мапом пута на коме су разматрани досадашњи резултати рада из ове области
ActionsОсми локални координациони састанак у вези са Мапом пута на коме су разматрани досадашњи резултати рада из ове области
Осми локални координациони састанак у вези са Мапом пута на коме су разматрани досадашњи резултати рада из ове области, као и планови за наредни период одржан је данас у Београду.
В.д. секретара Министарства унутрашњих послова и заменика председавајућег Савета за мало и лако оружје Владе Републике Србије Мирослав Панић истакао је да су формирањем овог тела створени институционални предуслови да се овом важном темом бавимо на организован и планиран начин, у складу са наводима који су прописани актуелним планским документом у овој области, али и у складу са једним од циљева из Мапе пута који се односи на јачање улоге тзв. САЛВ комисије.
Истакао је да ће међу приоритетима МУП у наредном периоду бити и израда нормативног оквира у овој области, посебно новог Закона о оружју и муницији и остваривању, што већег степена усаглашености са одредбама Палермо Конвенције и додатног протокола, Директивама Европске уније и обезбеђењу хоризонталне усклађености свих прописа у овој области.
Панић се захвалио УНДП-СЕЕСАК-у на подршци у организацији састанка, као и Европској комисији на финансијској подршци у реализацији процеса и свим билатералним донаторима који су, нарочито, након 2019. године, издвојили значајна финансијска средства за потребу поверилачког фонда из ког се финансирају пројекти у овој области.
Заменик шефа мисије из Амбасаде СР Немачке у Београду, Карстен Мајер-Витхаузен честитао је МУП Србије на посвећености, поготово имајући у виду изазове у овој години и истакао да ће Немачка наставити да пружа подршку Мапи пута.
Програм менаџер Делегације ЕУ, Анабела Регал указала је да је недозвољен промет оружја повезан са другим кривичним делима и нагласила да Западни Балкан има пуну подршку у спровођењу Мапе пута и усклађивања правних тековина са тековинама Европске уније.
Да је потребно прилагодити законе, односно ускладити правни оквир како би рад био ефикасан, а и као један од главних циљева које треба остварити током 2024. године истакао је први секретар Амбасаде Француске у Београду Оливије Бишбинде нагласивши да је Мапа пута допринос европској безбедности.
Састанку су присуствовали представници МУП-а, Вишег јавног тужилаштва у Београду, Министарства унутрашње и спољне трговине, Агенције за испитивање, жигосање и обележавање оружја, направа и муниције, UNDP, SEESAC, OEBS, UNODC.
Web Content Viewer
ActionsАктуелно
Брзи линкови
ActionsБрзи линкови
- Влада Републике Србије
- Документи грађана
- Притужбе на рад полиције
- Пријава имовног стања
- Пријава корупције у МУП-у
- Информатор о раду Министарства унутрашњих послова Републике Србије
- Апликација ЧЕЛИК - читач електронске личне карте
- Стање на граничним прелазима
- Родна равноправност
- Поглавља 23 и 24
- eУслуге МУП-а
- CERT RFC 2350
- Локације камера МУП-а у Београду